Sukienka na poprawiny — jak wybrać najlepszą

Sukienka na poprawiny — jak wybrać najlepszą?

Organizacja poprawin jest mocno zakorzeniona w polskich tradycjach. W ten sposób najbliższe osoby z otoczenia młodej pary mogą spędzić z nią jeszcze jeden dzień, by dalej świętować najważniejszy dzień w ich życiu. Organizacja poprawin oznacza jednak, że trzeba dodatkowo znaleźć na nie odpowiedni ubiór. Dla panny młodej najpopularniejsza jest oczywiście sukienka. Jak więc wybrać odpowiednią na poprawiny i czym kierować się przy jej zakupie?

Sukienka na poprawiny — czy musi być formalna?

Wesele to impreza, podczas której zarówno para młoda, jak i goście są ubrani w bardzo formalne stroje. Czy to oznacza, że na poprawinach musi być tak samo? Niekonieczne. Są one dużo mniej odświętne i formalne z racji na sam dzień organizacji poprawin. Większość osób po długiej zabawie weselnej do późnej nocy zwyczajnie nie ma sił, by drugi dzień z rzędu wystroić się w bardzo formalnym ubiorze. Wtedy królują raczej koszule, nieco wygodniejsze spodnie, czy też mniej odświętne sukienki. Jest to jak najbardziej normalne. Dlatego sukienka na poprawiny może być dużo mniej formalna.

Jaka powinna być odpowiednia sukienka na poprawiny?

Dobranie sukienki na poprawiny warto zacząć od interesującego nas koloru. Niektórzy preferują na przykład biel, czy też beż lub ecru. Są to bardzo popularne barwy nie tylko wśród sukni ślubnych, ale też przy sukienkach na poprawiny. Nikt nie zabrania jednak nieco bardziej kreatywnego podejścia i postawienia na bardziej kolorowe kreacje. Popularne są sukienki w pastelowych barwach, czy też w mocno jaskrawych kolorach.

Kolejna ważna kwestia to materiał. Sukienki na poprawiny z racji na mniej formalny charakter imprezy mogą być znacznie wygodniejsze. Lepiej postawić na lekkie, oddychające materiały. Dobrze, gdy tkanina będzie niegniotąca. Wtedy taka sukienka wytrzyma wiele godzin tańczenia. Spory wybór ciekawych kreacji na poprawiny można znaleźć pod adresem: https://janachowska.pl/panna-mloda/suknie-slubne/sukienki-na-poprawiny.html.