Czym jest olej migdałowy?

Czym jest olej migdałowy?

Ten rodzaj oleju to jasnożółta, klarowna i gęsta ciecz o słodkawym zapachu i lekkiej konsystencji. Tworzy się go oczywiście z nasion pospolitego migdałowca, rośliny pochodzącej z terenów Azji Środkowej i Mniejszej. Olej z migdałów wchłania się bardzo szybko oraz jest bezzapachowy, więc może odpowiadać wielu osobom.

Olej migdałowy to propozycja dla osób, które zmagają się problemami suchej oraz wrażliwej skóry. Pomaga przy niedoskonałościach, wygładza cerę oraz przywraca jej jędrność. Jest także lubianym towarzyszem włosingu. Będzie idealny, jeśli twoje włosy są średnioporowate. Oprócz tego można też nakładać go na końcówki. Zapobiegnie to łamaniu się ich oraz może zminimalizować rozdwajanie. Odżywia włosy, chroni je oraz wzmacnia, dzięki czemu nie łamią się tak często. Można nawet stosować go na delikatną skórę niemowlaków.

Jakie ma właściwości?

Olej migdałowy to naturalny emolient. Ochroni skórę przed nadmiernym odparowywaniem wody, przez co świetnie nawilża cerę, a więc sprawdzi się zwłaszcza do pielęgnacji cery suchej, wrażliwej, skłonnej do podrażnień. Potrafi odbudować barierę hydrolipidową skóry oraz hamować jej procesy starzeniowe. Emolienty także ułatwiają wchłanianie witamin A, D i E, które rozpuszczają się w tłuszczach.

Poza tym ten olej jest chętnie stosowany na końcówki włosów, ponieważ zapobiega ich puszczeniu się i jednocześnie regeneruje, a włosy stają się miękkie. Jego inne wart wspomnienia właściwości to: zmiękczanie naskórka, zmniejszanie widoczności przebarwień, odżywianie i wygładzanie, stymulowanie syntezy włókien kolagenowych, a także ochrona przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Na stronie sklepu ZróbSwójKosmetyk.pl dostaniesz duże opakowanie oleju migdałowego, bo aż jedno kilogramowe. Przy jego pomocy możesz zrobić sporo kosmetyków. W jego skład wchodzą niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) jak kwas olejowy (65-68%), kwas linolowy (24-26%) oraz wyższe kwasy tłuszczowe: palmitynowy (6-8%), stearynowy (1-2%).