Zacznę od ogłoszenia. Wakacyjny cykl Zdrowa środa uważam za zakończony :) Od teraz wpisy z tej tematyki będą pojawiać się niezależnie od dnia. Nadal będzie zdrowo i motywująco – mam nadzieję :)

*

Koniec wakacji, koniec ciepełka, lipa… Sierpień spędziłam głównie na pracy i wychowywaniu Stefka. Mało aktywności było w tym miesiącu, brakowało mi czasu i siły. Rano wolałam się wyspać, wieczorami byłam ledwo żywa. Zaczynamy podsumowanie, może nie było wcale tak źle?

Podsumowanie aktywności
  • 3 x bieganie
  • 1 x rolki
  • 2 x badminton
  • 5 x aerobik
  • łącznie na treningu spędziłam 7 godzin i 42 minuty
  • przebiegłam 15 km
  • przejechałam na rolkach 10 km
  • spaliłam 3027 kcal

Jakby to powiedziała gimbaza… ale ŻAL! Jest nad czym pracować we wrześniu!

Blancikowo i Stefankowo

Nowy lokator w końcu został Stefkiem, „wiecznie niewinny pies” – tak mówi o nim weterynarz. Opierdzielił rolkę papieru toaletowego, z opakowania karmy zrobił sobie zabawkę kongo ;) próbuje zjeść mi ściany, futryny, firanki, koc i krzesła. A jego mina i tak mówi „to nie ja”. Blant z kolei to pies, który ma na czole napis „naprawdę tydzień nie jadłem”. Udały mi się chłopaki: wiecznie niewinny i wiecznie głodny :P

Braciszkowie

psy (1)

Czasem lubię się tak rozłożyć na narożniku :)

stef (1)

Z cyklu ulubiona pozycja do spania. Ma to po mnie, Pancia też lubi spać jak rozgwiazda im mniej wygodnie, tym lepiej! :D

stefek (1)

Tak, komputer Panci to idealne miejsce do drzemki :)

stefanek (1)

Jedziemy na wycieczkę, bierzemy misia w teczkę!

wycieczka (1)

Też Cię ugryźć? :) W ten sposób Stefek się uspokaja i wycisza.

stefciu

Pies półkowy

stefu (1)

Blancik razem ze Stefkiem zjadają mi osłonkę na balkonie (ta słomka w pysku jest na to dowodem!)

blantczesiu (1)

Ej mamo! Powiedz mu, żeby na mnie nie leżał!

stefiblant (1)

Blancik pokazuje zęby w zabawie, nieco inaczej wygląda jak się wkurzy, a wtedy mały wieje gdzie pieprz rośnie. Na początku trochę się bałam, czy nie zrobi krzywdy Stefkowi, ale muszą się ustawić. Póki co Blant i tak traktuje małego z ogromną delikatnością, niestety w drugą stronę to nie działa. Szczeniak wiesza się na Blancie, gryzie swoimi igłami i są już pierwsze strupy. Niestety w bardzo głupim miejscu, że nawet weterynarz nie był w stanie tego zabezpieczyć ;/ A zakładanie kołnierza Blantowi raczej nie będzie najlepszym rozwiązaniem, mały będzie rozczarowany, że nie może się wieszać, a duży, że każą mu nosić to coś na szyi.

uśmiech (1)

A co oprócz tego?

No i już wiem dlaczego tak niewiele pamiętam z sierpnia… Mało się działo poza pracą i totalnie pochłoniętą moją uwagą przez psa. Wrzesień zapowiada się dużo ciekawiej :)

W sierpniu rzuciłam jedzenie chleba, tzn. tego kupnego. Po zjedzeniu jednej kromki czułam się zamulona i tak, jakbym połknęła piłkę. Postanowiłam zrobić test i wyeliminować to co mi szkodzi. Aktualnie zamiast chleba jem wafle ryżowe, szybko się przestawiłam i co najważniejsze czuję się teraz znacznie lepiej. Zaczęłam robić zakwas i wracam do pieczenia własnego chleba. Trochę się w tym zaniedbałam, ale ponownie zaczynam co tygodniowe eksperymenty z wypiekami ;) Oczywiście będę się z Wami dzielić efektami. Jeżeli macie ochotę zapraszam po przepis na chleb orkiszowy.

kanapka (1)

sniadanie (1)

Nie przepadam za pizzą, bardzo rzadko ją jadam. W zasadzie od zawsze tak było, nie pasuje mi i już. Jednak… są pewne wyjątki. Otóż pizza mojej mamy i mojego J! Ich wypiek jest jedyny w swoim rodzaju, grube ciasto, wspaniały wybór dodatków. Idealne proporcje! Uwielbiam te leniwe dni, kiedy jest mi ona serwowana. Ostatnio była z suszonymi pomidorami i rukolą, którą uwielbiam i mogłabym ją dodawać do wszystkiego. Żałowałam jedynie, że nie mogłam jej zjeść więcej :P A tam w szklance to była pepsi, czasami człowiek musi, inaczej się udusi!

pizza (1)

W sierpniu pojawiły się w ogrodzie u J. rodziców maliny, zatem trzeba było skorzystać i zrobić przetwory. Zrobiłam klasyczny dżem malinowy oraz malinowo-czekoladowy, idealny do ciast i naleśników <3 Wyszedł pyszny! A jak pachniało w mieszkaniu mmmm :)

maliny (1) dżem_malinowy

Podsumowanie tematów sierpniowych na blogu

Ile kosztuje bycie aktywnym?

Ciasto jogurtowe z borówkami

Kurs językowy na Malcie

Pielęgnacja włosów

Udostępnij: