Właśnie zostałam szczęśliwą posiadaczką chińskich baniek. Ale po co mi one? Otóż potrzeba mi narzędzia do efektywniejszej walki z pomarańczową skórką. Niby nie ma tragedii, ale wiadomo zawsze może być lepiej :) A skoro są narzędzia, to dlaczego z nich nie skorzystać? A nóż zadziałają i będę miała jeszcze piękniejszą girkę i poślada ;)

O istnieniu chińskich baniek dowiedziałam się kilka tygodni temu. W końcu udało mi się pojechać na zakupy i nie zapomnieć o ich zakupie. W pudełeczku znalazłam 4 bańki o różnych wielkościach: 6,5 cm, 5 cm, 4 cm i 2,5 cm.

Bańki chińskie

Przeznaczenie i działanie

Same bańki działają na zasadzie podciśnienia, zasysają skórę a masaż powinien odbywać się w sposób delikatny, jeżeli chcemy uniknąć uszkodzenia skóry. Oprócz walki z cellulitem bańki pomagają:

  • uelastycznić naszą skórę
  • pod wpływem przyspieszenia krążenia krwi masujących części ciała, rozbijają tkankę tłuszczową
  • przynoszą zbawienie dla bolącego kręgosłupa.

bańki chińskie

Jędrność skóry tracimy, a cellulit zyskujemy głównie na udach, ramionach, brzuchu, pośladkach. I to właśnie do tych partii ciała mają swoje przeznaczenie bańki chińskie. Masażu nie powinno się stosować na sucho, najlepiej z oliwką do ciała. Ja kupiłam Olejek do masażu Antycellulitowy (cyprysowy, jałowcowy, lawendowy i limetkowy). Jego zapach nie poraził moich nozdrzy, ale nich stracę oby chociaż był skuteczny :P Najpierw należy nanieść olejek a następnie przyssać bańkę oraz zacząć masaż ruchami kolistymi lub zyzgakowatymi. Uczucie zassania jest dosyć dziwne, ja osobiście bardzo je lubię. Siłę przyssania można oczywiście kontrolować.

masaż bańkami chińskimi

Zabieg powinien trwać między 15 a 30 minut, 2 razy w tygodniu. Po miesiącu powinny być widoczne efekty. Po wykonanym masażu istnieje możliwość zaczerwienienia skóry, ale producent oraz panie wykonujące masaż uspokajają, że to normalne :)

bańki chińskie

Moje bańki kupiłam w aptece, kosztowały 30 zł, natomiast jest też wiele ofert w internecie np. w Medimas.pl, a ich koszt to 19,99 zł.

Dla kogo nie jest wskazany masaż bańkami?
  • osoby ze skórą naczynkową
  • podczas przeziębienia i przyjmowania leków rozrzedzających krew
  • zmiany skórne
  • złośliwe nowotwory
  • osoby chore na hemofilię

Bańki chińskie niestety nie załatwią sprawy z cellulitem, nie należy więc ich traktować jako jedyne źródło walki z tą cholerną pomarańczową skórką. Bardzo ważne jest to, co dajesz swojemu ciału, czy dostarczasz mu odpowiednią ilość ruchu, jakie masz nawyki żywieniowe i ile pijesz wody. Bańki są jedynie dodatkiem do całości :)

W internecie jest dużo filmików jak samodzielnie wykonać taki masaż. Polecam do obejrzenia TEN – zwięźle i na temat.

Zabieram się do testowania, a o wynikach napiszę po serii wykonanych zabiegów, czyli w połowie czerwca :)
Ktoś z Was ich używał? Podzielcie się w komentarzu wrażeniami.

Udostępnij: