Od jakiegoś czasu planujemy remont mieszkania. Wizja ostateczna dojrzewa we mnie. Miał zacząć się we wrześniu, ale… No właśnie, ale :) Przez Stefanka musieliśmy remont odłożyć na półkę, przynajmniej na kilka miesięcy. Nie opłaca się kleić dziur w ścianach – jeszcze po Blancie – bo małemu one bardzo smakują. Choć oduczamy go uparcie, to i tak nie wszystko jesteśmy w stanie przypilnować. Futryny w łazience też proszą o zmianę i podłoga i kolor schodów, mebli i ścian :)

Kupiliśmy mieszkanie 4 lata temu, w stanie developerskim, wykończenie robiliśmy we własnym zakresie. Można pokusić się o stwierdzenie, iż była to nasza wesoła twórczość. Wymyśliliśmy sobie czerwone ściany, ciemne podłogi i schody. O ile kurzu się nie boję, bo skutecznie z nim walczę, o tyle sierść psów bywa bardzo uciążliwa. W planach był pies, ale nie przypuszczaliśmy, że będzie się z niego sypać przy każdym ruchu ;) Jeżeli ktoś z Was wierzy, że z Labradora czy Chesapeacka nie spada sierść, to uprzedzam – SPADA W DUŻYCH ILOŚCIACH! Ciemne kolory ścian przy posiadaniu dużego psa również nie jest dobrym rozwiązaniem. Mam porównanie z Gdynią, gdzie mieszkaliśmy prawie dwa lata, a w całym mieszkaniu były białe ściany. Wynik jest taki, że biel lepiej kryje brud! Wszystkie kolorowe ściany do wysokości psa, że tak powiem, odczuły jego obecność, wszelkie otarcia i otrzepania. Zatem nici z mojego klimatycznego saloniku, będzie biało, szpitalnie ale za to nic nie będzie mnie kuło w oko :)

W internetach, oprócz pracy, intensywnie szukam inspiracji mieszkaniowych. Zastanawiam się kiedy mi to bokiem wyjdzie, analogicznie jak 4 lata temu Castorama podczas wykańczania naszego m2. Choć wnętrza są tak wdzięczne, że chyba nigdy mi się to nie znudzi, a na ich przeglądaniu można przepaść. Nie mogę się już doczekać kiedy już w nowo urządzonym salonie będę grzała sofkę ;)

Uwielbiam duże przestrzenie, duże okna i dużo światła

inspiracja

inspiracje

Omg! <3

inspiracje

Fantastyczny dywan

inspiracje mieszkaniowe

Uwielbiam szarości, podobają mi się chłodne wnętrza

inspiracje mieszkaniowe

Jak szukaliśmy mieszkania w Gdyni, to oglądaliśmy podobny wystrój. Nie mój klimat, trochę przytłaczający. Jednak nie można ująć nikomu wyobraźni :)

inspiracje mieszkaniowe

Niezły pomysł na schody

inspiracje

Zdjęcia to kolejny must have w salonie

Colorful-living-room-design

W takim studiu mogłabym zamieszkać, nawet  jakby w nim była otwarta toaleta ;)

inspiracje

Zamierzam zmienić kolor stopni na schodach, z ciemnych na białe – to będzie czad :) A wystarczyło zaplanować takie cudo i ile przestrzeni w salonie bym uzyskała

inspiracje

Pod schodami mamy sporą przestrzeń, J. marzy o czymś takim

inspiracje

Ja natomiast potrzebuję gdzieś upchnąć moje książki <3

inspiracje

Cudowne!

inspiracje

Koniec! bo mogłabym tak w nieskończoność :)

Źródła zdjęć:
1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,

Udostępnij: