Zastanawiałaś się kiedyś ile czasu spędzasz w pracy, a ile czasu poświęcasz na sen, stanie w kolejkach, prace domowe czy przed telewizorem? A jak często wypowiadasz te słowa „ale ten czas szybko leci”? Może nawet dochodzisz do wniosku, że gdzieś ucieka, a Ty nie wykorzystujesz go efektywnie. Kiedy ostatni raz zrobiłaś coś tylko dla siebie? Spędziłaś czas w sposób, który sama wybrałaś? Zatrzymałaś się na chwilę, aby pobyć sama ze sobą, spojrzeć na siebie i swoje życie z dystansu. Wbrew pozorom nie wymaga to dużego nakładu pracy, wystarczy kilka minut w tygodniu, aby zresetować się i naładować pozytywną energią. Mam na myśli czynności unikalne, te na które często nie starcza nam czasu w ciągu dnia. Te, które odprężą Ciebie i Twój umysł, a następnie obudzą w Tobie chęć do dalszego działania. I nieważne czy jesteś studentem, osobą pracującą, singlem, kobietą, mężczyzną, czy mamą – ten czas należy się Tobie! Jednak nie każdy ma te same upodobania, to co mnie relaksuje dla innych może być zwyczajnie nudne.

Swoją pierwszą pracę zaczęłam będąc jeszcze na studiach. Wtedy odkryłam co to potrzeba chwili tylko dla mnie, kiedy 7 dni w tygodniu tyrałam, a moje życie prywatne w zasadzie nie istniało. Przychodziłam do domu ledwo żywa i marzyłam już tylko o śnie, żeby jak najszybciej się zregenerować. Pamiętam moje przerażenie, że tak już będzie zawsze, a moje wyobrażenia o dorosłości mogę sobie wsadzić w dupę, bo nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Wtedy zapragnęłam wrócić do dzieciństwa i tej błogiej beztroski.

Od zawsze uważałam się za osobę bardzo społeczną, ale nawet ja potrzebuję czasem chwilę pobyć w samotności. Czynności, które pomagają mi się skupić tylko na sobie, nie są wyszukane, ani skomplikowane. W takim razie jak wykorzystuję ten czas? Ano zupełnie zwyczajnie:

1. Wykorzystaj ten czas dla urody

Jest to zdecydowanie mój ulubiony punkt na mojej liście, niezwykle odprężający i relaksujący. Resetuje nie tylko umysł, ale i ciało. Wyłącz telefon, przygotuj maseczkę, zrób sobie peeling, zrób dobrze swoim włosom, pomaluj paznokcie. Te czynności kosztują odrobinę czasu, zrób z tego tradycję i wygospodaruj czas raz w tygodniu lub miesiącu. Obiecuję, że nie pożałujesz. Nie wliczaj w to wizyty u fryzjera czy kosmetyczki, to trochę inny rodzaj przyjemności fundowany tylko urody.

2. Wybierz się na spacer

Wycisz się, uspokój swoje myśli i wsłuchaj się w dźwięki przyrody. Zamknij oczy i przez chwilę tylko słuchaj, po chwili dodaj do tego wzrok i co teraz czujesz? Nie ważna jest pogoda, to tylko kolejny pretekst, często zaraz po braku czasu. Obserwowanie i słuchanie przyrody jest niezwykle kojące. Nie potrzeba wielkich pieniędzy, wyjazdów, realizacji rzeczy trudnych, aby poczuć się zrelaksowanym. Często nie doceniamy tego, co mamy za oknem. Mam tę przewagę, że mieszkam zupełnie w polu, więc spacer w przyjemnym dla oka i ucha otoczeniu natury mam na wyciągnięcie ręki.

3. Zorganizuj szczerą rozmowę ze sobą

Zatrzymaj się na chwilę, dopuść do głosu siebie, swoje myśli i uczucia. Porozmawiaj ze sobą, zrób rachunek sumienia, czy jesteś w dobrym miejscu, dokąd zmierzasz, wyznacz sobie cele oraz drogę do ich realizacji. Taka rozmowa z samym sobą umożliwia dokładne poznanie siebie i swoich potrzeb. Powinna być odbywana zawsze kiedy poczujesz taką potrzebę, kiedy dostrzeżesz, że zmierzasz w innym kierunku niż początkowo planowałaś. Nie żałuj na nią czasu, prawdopodobnie dzięki niej zrozumiesz, w jakim miejscu chcesz być i pomoże Ci szybko do niego dotrzeć.

4. Pobądź ze sobą, tak po prostu

Najlepszy reset na koniec dnia, napij się herbaty, zrób podsumowanie dnia. Ta chwila pomoże wyeliminować wszelkie negatywne emocje, które nagromadziły się w ciągu dnia. Dzięki temu nie będziesz uprzykrzać życia swoim najbliższym ;)

5. Zadbaj o swój rozwój osobisty

Poczytaj książkę, uzupełnij zaległości z ulubionym czasopismem. Pogłębiaj swoją wiedzę, ćwicz i rozwijaj swoje umiejętności.

Czasem wydaje się, że nie można już nic w życiu zmienić, a wystarczy wsłuchać się w siebie i swoje potrzeby. Nie oszczędzaj na czasie, który może pozytywnie wpłynąć na Twoje życie.
Więc jak wygląda chwila tylko dla Ciebie? 

Zapraszam Cię do polubienia mojego profilu na Bloglovin oraz na Facebooku
Możesz mnie również obserwować na Instagramie

Udostępnij: