badminton, aktywność zupełnie niepozorna

Wiele razy wspominałam o badmintonie, że grywam, że lubię i że jest fajnie. Dzisiaj postaram się Wam opisać co jest w nim takiego super, na co korzystnie wpływa, a może uda mi się przypomnieć Wam ile radości dawała ta gra w dzieciństwie? No bo kto nigdy nie grał w paletki, kometkę czy babingtona – oj długo tak sama mówiłam :D

badminton-z-psem

Pierwszy raz wybraliśmy się na halę zimą, 4 lata temu, bardziej z nudy, niż z ciekawości. Wtedy sporo naszych znajomych zaczęło grywać w badmintona, nawet chyba jakąś ligę utworzyli, więc pewnie dlatego to, w pierwszej kolejności, nam przyszło do głowy. Mieliśmy w domu jakieś stare rakiety i lotkę, zabraliśmy dresy i zapakowaliśmy się do auta. W grach zespołowych razem z J. mamy charaktery raczej dominujące, a mówiąc wprost – nie potrafimy przegrywać ;) W badmintonie niekoniecznie liczy się siła, a refleks i strategia, trening czyni mistrza, choć jestem mniejsza i drobniejsza od J. to potrafię go zlać na korcie. No ale nie zamierzam opowiadać za długo o moich upodobaniach i ambicjach sportowych. Zakochałam się w tym sporcie jeszcze w dzieciństwie, a na korcie przypomniałam sobie ile jest przy tym zabawy i śmiechu. Dwie niezawodne czynności, które pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie: sport i terapia śmiechemBadminton świetnie sprawdza się nie tylko w parze, ale i w deblu, bo i tak grywaliśmy wielokrotnie ze znajomymi. Mnóstwo śmiechu i pozytywnej energii, do domu wracaliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. Na kortach często są instruktorzy, którzy chętnie udzielają rad co do techniki, są też organizowane treningi w grupach oraz zawody dla amatorów.

Badminton = zakwasy i to nie małe, nie ma co czarować. Nie wiem jak to wygląda u innych, ale u mnie są narastające ;) Uda, pośladki, czasem przedramię oraz plecy, te punkty na mapie ciała są obowiązkowe.

badminton, aktywność zupełnie niepozorna

Korzyści płynące z gry w badmintona
  • w badmintona mogą grać ludzie w każdym wieku
  • badminton jest najszybszym sportem z wykorzystaniem rakiety, dlatego bardzo korzystnie wpływa na refleks, koordynację ruchową, kondycję oraz wspaniale przyczynia się do rozwoju ciała
  • dostarcza pozytywnej energii
  • podczas gry w badmintona pracują takie partie mięśni jak: uda, pośladki, łydki, brzuch oraz ramiona
  • pozwala spalić bardzo dużo kalorii ze względu na sporą ilość ruchu na korcie oraz szybką wymianę lotki
  • gra na świeżym powietrzu dodatkowo wspomaga dotlenienie organizmu

badminton, gra zespołowa

Badminton to nie tylko zamknięty kort, w ciepłe dni można zrobić użytek z rakiety podczas wyjazdu wypoczynkowego, na działce, plaży, w ogrodzie czy podczas pikniku w parku. Szczególnie polecam to ostatnie :) Sport nie musi być nudny, a w tym przypadku to fajne połączenie przyjemnego z pożytecznym :)

A Wy grywacie w badmintona? Lubicie ten rodzaj aktywności? Podzielcie się w komentarzu :)

Zapraszam Cię do polubienia mojego profilu na Bloglovin oraz na Facebooku
Możesz mnie również obserwować na Instagramie

Udostępnij: