Płukanki do włosów – produkty dla blondynek i brunetek

Płukanki do włosów to produkty, których użycie nie wymaga specjalistycznej wiedzy, a efekty widoczne są już po pierwszym zastosowaniu. Istnieje wiele produktów, które różnią się działaniem i efektem pozostawionym na włosach. Jeśli zależy Ci na delikatnej zmianie koloru lub odżywieniu włosów za pomocą płukanek, dowiedz się więcej na temat tych produktów i wybierz kosmetyk dopasowany do Twoich potrzeb! 

Płukanki do włosów – działanie produktu

Płukanki do włosów to kosmetyki, który w sposób bezpieczny dla włosa, pozwalają na odświeżenie koloru, a nawet regenerację włosów. Substancję znajdujące się w płukance nie wnikają bowiem w głąb włosa, ale w pewien sposób przyczepiają się do jego powierzchni tworząc ochronną tarcze, która może również wpływać na kolor włosów. Istnieją dwa sposoby użycia płukanki, mianowicie możemy opłukać włosy gotową płukanką od razu po ich umyciu lub dla zwiększenia intensywności produktu możemy moczyć włosy przez kilka minut w przygotowanym roztworze. Głównym zastosowaniem płukanki jest odświeżenie koloru. Najczęściej z płukanek korzystają farbowane blondynki, które stosują je w celu zniwelowania odcieni żółci na włosach. Nie oznacza to jednak, że brunetki nie mogą korzystać z płukanek, wręcz przeciwnie. Odpowiednio dobrany kolor produktu pozwoli odświeżyć oraz wydobyć blask z naturalnego brązu. Dla odważnych Pań istnieją również płukanki w nieco zwariowanych kolorach np. fioletu czy różu, które pozwalają na szybkie i krótkotrwałe zmiany wizerunku. Jak już wyżej wspomnieliśmy płukanki działają również odżywczo oraz regeneracyjnie na włosy, a wszystko to dzięki wykorzystaniu składników aktywnych. 

Płukanki do włosów blond – jaki kolor wybrać? 

Na sklepowych półkach możemy znaleźć wiele rodzajów płukanek do włosów blond, które będą różnić się przede wszystkim uzyskanym na włosach efektem. Płukanka do włosów srebrnych pozwoli na usunięcie żółtych odcieni na włosach farbowanych. Jest to idealny sposób na odświeżenie koloru podczas oczekiwania na wizytę w salonie fryzjerskim. Płukanka fioletowa pozwoli na uzyskanie efektu naturalnego blondu, z kolei płukanka różowa przypadnie do gustu paniom, którym zależy na uzyskaniu ciepłego odcieniu blondu.